Zamknuté Dveře

4. března 2016 v 12:48 | Mish


Když se řekne zavřené dveře, tak se mi představí toto. Dveře Bilba, hobita od J. R. R. Tolkeina.
Bylo to asi protože tyto dveře jsou zamknuté všem těm, kteří se nesnaží je otevřít. Nikdo tyto dveře neodemkne pokud sám nebude chtít. Abychom se dostali dovnitř musíme se podívat na film a nebo ještě lépe si přečíst knížku, až poté se vám dveře otevřou a vy se dozvíte co za nima je.
Takových dveří je spousty. Možná jste si všimly, že nejsem zrova fanatik do dlouhých článků, ale našla jsem ještě pár dalších dveří, ke kterým nepomůže normální klíč, nýbrž budeme potřebovat něco speciálního. Třeba knížku film a nebo obojí.

"The name is Sherlock Holmes and the adress is 221B Baker Street."

Tyto dveře v jakékoliv podobě jsou známy už hodně a to hodně dlouho. Lidí si kupovali 'klíče' pro odemčení a vstoupení do 221B už dlouho. Vlastně první povídka Sherlocka Holmese Study in Scarlet byla vydána v roce 1887. Od té doby A. C. Doyle vydal ještě hodně Sherlocků. Vzniklo několik filmových zpracování a také seriálů. Na toto téma bych se mohla rozepsat, protože já sem si klíč k 221B Baker Street našla, sice jsem ještě knížky nedočetla a ani sem nevyděla všechny seriály na téma Sherlocka Holmse, ale sakra mě to všechno baví. (Za zmínku stojí film Tom and Jerry: Meet Sherlock Holmes)


Tohleto jsou dveře které nejsou ani tak moc zamčené, protože každý, kdo zapnul televizi, internet nebo jakoukoliv síť (Nejsem si jistá s Netfixem) na rodinku, které patří tyto dveře zná. Jsou to dveře Simpsonů. První díl byl vysílán 17. prosince 1989. Je tu někdo kdo si dveře k Simpsonovic domu odemkl už první epizodou.

Tak to je asi všechno, samozřejmě je i více známých dveří, ale já si na ně nemůžu vzpomenout. Tak doufám, že tento článek má trochu smysl a že se líbil.

Mish.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama